top of page
Szukaj

Maść propolisowa - właściwości i zastosowanie

Maść propolisowa to mieszanka naturalnego propolisu z innymi substancjami, takimi jak wazelina i naturalne tokoferole. Podstawowym składnikiem propolisu jest naturalna żywicopodobna substancja zbierana przez pszczoły z drzew i roślin na ich terenie. Kremy i maści propolisowe promowane są jako skuteczny produkt pielęgnacyjny i ​​leczniczy idealny do leczenia trądziku, łuszczycy, wysypki i suchej skóry. Zawiera również składniki prewencyjne, które spowalniają procesy starzenia się komórek.
Krem z propolisem pszczelim jest korzystny dla skóry ze względu na właściwości antybakteryjne i antywirusowe propolisu. Posiada również właściwości przeciwgrzybicze, które pomagają w hamowaniu infekcji. Pierwiastki chemiczne w naturalnym propolisie zebrane z uli różnią się w zależności od lokalizacji uli, ale generalnie analiza wykaże około 55% związków żywicznych i balsamu, 30% wosku pszczelego, 10% olejków eterycznych i aromatycznych oraz około 5% pyłku pszczelego. Propolis jest bogaty w kompleks witamin B, C, E i prowitaminę A, a także minerały, takie jak mangan, żelazo, miedź i cynk. Jest bogaty w ważne dla funkcjonowania układu odpornościowego aminokwasy, tłuszcze i emolienty zmiękczające skórę.


Dostępny również w postaci proszku, kapsułek i nalewki, propolis jest stosowany w różnych stanach, takich jak gojenie opryszczki, opryszczka narządów płciowych oraz zmniejszenie bólu i stanów zapalnych po operacjach jamy ustnej. Maść propolisowa została opracowana do różnych zastosowań, takich jak przeciwstarzeniowe, nawilżające, przeciwtrądzikowe i profilaktyczne oraz łagodzące wysypki skórne i łuszczycę.


Propolis został zaproponowany jako naturalny lek także na inne schorzeniach, takich jak gruźlica, infekcje, rak nosa i gardła, wrzody i zaburzenia żołądka, ale nie ma wystarczających dowodów klinicznych na poparcie tych twierdzeń według społeczności medycznej. Jedną z przyczyn braku dowodów mogą być różnice w składzie propolisu w różnych regionach. Propolis produkowany przez pszczoły w północnej Europie składa się z żywicy topolowej i iglastej, bogatej w flawonoidy. W Chile pszczoły preferują krzewy Baccharis zawierające wiscydon, aw ulach brazylijskich stwierdzono wysoki procent izoflawonoidów, które okazały się skuteczne w zmniejszaniu ryzyka nowotworów hormonalnych, osteoporozy i chorób sercowo-naczyniowych. Dlatego test skuteczności dla jednego schorzenia w jednym obszarze nie da takich samych wyników jak testy na propolisie zebranym z innego obszaru.


Maść propolisowa otrzymana na bazie naturalnych składników w tym propolisu od lokalnych pszczelarzy dostępna w naszym sklepie na https://sklepsajtom.pl/masc-propolisowa-7


W naszej firmie można także zlecić usługę analizy miodu, analizy pyłkowej oraz analizę wosku pszczelego

0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page